پنج فناوری که اثر‌بخشی کسب و کار‌های کوچک را بیشتر می‌کنند

به عنوان یک کارآفرین ضروری است که مزایای فناوری در کسب و کارهای کوچک را درک کرد. نظر‌سنجی‌ها بیان می‌کنند که مالکان کسب و کارهای کوچک از کاربرد فناوری نوین عقب مانده‌اند در حالی که کارآفرینان موفق منافع کسب و کار چشمگیری را از به کارگیری فناوری جاری گزارش می‌دهند.  در بخش زیر، مجموعه‌ای از ایده‌ها و روند‌ها در فناوری ارایه شده‌اند که فروش و سود کسب و کا‌رهای کوچک را افزایش می‌دهند.

نرم افزار CRM

نرم افزار CRM

وب‌سایت: ظاهر کسب و کار شما

جالب توجه است که بدانید که بسیاری از کسب و کارهای کوچک وب‌سایت ندارند. این تهدیدی است که قابلیت رویت شرکت را از بین می‌برد. وب‌سایت قدرت‌مند‌ترین ابزار  بازاریابی است که هر کسب و کار می‌تواند داشته باشند.  وب‌سایت باعث می‌شود که کسب و کار شما به سرعت قابل مشاهده شود. بنابراین، وب‌سایت برای کارآفرینان یا کسب و کارهای کوچک در این دنیای دیجیتال ضروری است. مشتریان جدید یا مشتریانی که دوباره رجوع می‌کنند تمایل دارند که به شکل طبیعی صفحه وب کسب و کار را مشاهده کنند. آنها به دلیل آنلاین نبودن کسب و کار شما، آن را  ناچیز در نظر می‌گیرند. در هر دو مورد کسب و کار آنلاین یا فروشگاه فیزیکی به پایگاه مناسبی برای طرح‌ریزی کسب و کار خود نیاز دارید. وب‌سایت توان بالقوه را دارد تا هدف کسب و کار شما را همراه با تبلیغ محصولات و خدمات منتقل کند. امروزه، کسب و کارهای کوچک به وب‌سایت کارآمد و نسخه موبایل نیاز دارند، یک حضور فهرست‌ نویسی و اجتماعی اساسی و یک برنامه آشکار برای ارتباط آنلاین با مشتریان خود.

این یک افسانه و تخیل است که وب‌سایت یک وسیله گران‌قیمت است و خاص سازمان‌های صنفی بزرگ است. وب‌سایت یک وسیله گران‌قیمت نیست. حداقل اینکه همه آنها گران نیستند. با نگاه به سایت‌هایی با صدها صفحه وب و گرافیک سنگین قضاوت نکنید. شما می‌توانید با یک وب‌سایت ایده‌ال همراه با چند صفحه و رابط ساده شروع کنید. یکی از موارد مناسب درباره وب‌سایت این است که در واقعیت اندازه شرکت شما اهمیتی ندارد. بنابراین، وب‌سایتی را برای کسب و کار کوچک خود با توجه به رویکرد زیر ایجاد کنید.

دانش مرتبط درباره صنعت خود و روندهای آن گرد‌آوری کنید. محتوای سایتی را ایجاد کنید که کاربران اینترنتی (شهروند اینترنتی) را جذب کند و آنها را مشغول صفحات وب شما کند. وب‌سایت را با اطلاعات بسیار مفید درباره شرکت، محصولات، خدمات و موارد دیگر در صفحات مناسب پر کنید. تجربه، ایدئولوژی، اعتبار‌نامه‌ها و اشتیاق خود در جهت کسب و کار را درج کنید تا باعث شود بازدید‌کنندگان به شما اعتماد کنند. نرم‌افزارهای رایگان مدیریت محتوای زیادی وجود دارند مانند ورد‌پرس و جومولا. بنابراین، اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را کوتاه و مستقیم کنید کار دشواری نیست. شما می‌توانید همین راهبرد را در وبلاگ نیز داشته باشید. ترافیک سایت را هر ماه بررسی کنید و حضور در وب خود را تحلیل کنید.

رسانه‌های اجتماعی: تبدیل افراد غریبه به مشتریان راغب و مشتری خود

یک مثل قدیمی بیان می‌کند که رسانه‌های اجتماعی برای دوستان و خانواده هستند. رسانه‌های اجتماعی به وسیله مهمی در بازاریابی دیجیتال برای ایجاد موفقیت‌آمیز  تصاویر برند در این سال‌ها تبدیل شده‌اند. در حال حاضر، همه کسب و کار‌ها (ی کوچک)  به رسانه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌کنند تا خود را به افراد غریبه معرفی کرده و نشان دهند و مشتریان فعلی را حفظ و تقویت کنند. رسانه‌های اجتماعی از تعداد زیاد، از هزاران تا میلیاردها کاربر، درآمد، دیدگاه، پست، توییت، آپلود، لایک، به اشتراک‌گذاری و موارد دیگر تشکیل شده‌اند. فعالیت‌ها و کمپین‌های شرکتی اکثریت این آمار را حفظ می‌کنند و نشان می‌دهند که رسانه‌های اجتماعی تا چه اندازه‌ای در راهبرد بازاریابی کسب و کار آنها اهمیت دارند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

مشتریان کاملا درگیر دلبستگی هیجانی قوی به یک شرکت دارند. ارایه محتوای جذب‌کننده و سرگرم‌کننده در تبلیغات کسب و کار خود یکی از راهبردهای بازاریابی است؛ بنابراین؛ آنها به عنوان سفیران برند سازمان عمل می‌کنند. این فقط یک فرض است که مصرف‌کنندگان در رسانه‌های اجتماعی زیاد شکایت می‌کنند. در واقع، یکی از مطالعات به این نتیجه رسیده است که اغلب مشتریان از رسانه‌های اجتماعی برای شکایت از یک برند استفاده می‌کنند تا انتقاد در برابر آن (50% در برابر 35%). شما می‌توانید خدمات به مشتری عالی را از طریق رسانه‌های اجتماعی ارایه دهید. استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای دسترسی به مشتریان و جذب مشتریان بیشتر برای کسب و کارهای کوچک آسان‌تر است.

فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب، گوگل‌پلاس و پینترست  وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی برتری هستند که ما آنها را می‌شناسیم. صفحات برند خود را ایجاد کنید، آنها را مشابه با محتوای وب‌سایت خود ایجاد کنید. محتوا را با عناوین جذاب پست کنید. این امکان را ایجاد کنید تا صفحات وب، شما را به وب‌سایت هدایت کنند و ترافیک سایت را افزایش دهند. همه نظرات را دنبال کنید. موارد ارسالی (پست‌ها) را تحلیل کنید و آنها را با توجه به محبوبیت ارزیابی کنید. پست‌های مشابهی را منتشر کنید که توجه بیشتری را جذب کنند. کارهای روزمره را انجام دهید و با مشتریان خود درگیر شود. فراموش نکنید که تصاویر و ویدئوها در بازاریابی محتوا قدرتمند هستند. کسب و کار بدون وب‌سایت یا وبلاگ باید از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغات و بازاریابی استفاده کند.

نرم افزار CRM: همه مشتریان شما در یک مکان

کسب و کار کلا درباره روابط است، میزان ایجاد مناسب روابط می‌تواند تعیین کند که تا چه اندازه بهتر می‌توانید کسب و کار خود را رشد دهید.  مالک70 % از کسب‌ و کارهای کوچک یک فرد  خاص است و یک فرد آنها را کنترل می‌کند. بنابراین یک نرم افزار CRM مناسب مانند SarvCRM را انتخاب کنید که برای کسب و کارهای کوچک مشترک است.

SarvCRM

SarvCRM

فرایند پرداخت: راحتی خرید

پایانه کارت اعتباری و درگاه پرداخت آنلاین دو سیستم پرداخت متفاوتی هستند که باید ارایه دهید تا به مشتریان خود کمک کنید به راحتی به شکل آنلاین خرید و فروش کنند. امروزه افراد اندکی پول نقد کافی را با خود حمل می‌کنند. بنابراین، پذیرش کارت‌های اعتباری گام مناسبی برای موفقیت کسب و کار شما است. علامت «کارت‌های اعتباری مورد قبول است» به اعتبار کسب و کار شما اضافه می‌کند. سیستم پرداخت کارت اعتباری نه تنها انجام خریدها را آسان می‌کند بلکه فرایند پرداخت را کارآمد و ایمن می‌سازد. این کار منجر به سود‌هایی در کسب و کار شما با توجه به این حقیقت می‌شود  که صاحبان کارت  پول بیشتری را صرف خرید می‌کنند.

اکثریت مشتریان خرید آنلاین را با این راحتی ترجیح می‌دهند که محصولات یا خدمات را با چند کلیک بخرند. در اینجا لازم است درگاه پرداخت آنلاین مناسبی را انتخاب کنید تا بتوانید کسب و کار آنلاین خود را یک سفر هموار کنید. پی‌پال یکی از درگاه‌های پرداخت معتبر و برتری است که می‌توانید انتخاب کنید. Authorize.Net و SecurePay.Com دو مورد از خدمات مشابه هستند.

محلی‌کردن کسب و کار: به شکل محلی فعالیت کنید تا شما را پیدا کنند.

مشتریان از ابزار‌های مختلف مبتنی بر محل برای یافتن کسب و کارهای نزدیک استفاده می‌کنند. آنها به دنبال جستجوی کسب و کار بر حسب نام نیستند بلکه کسب و کارها را بر حسب مکان جستجو می‌کنند. بنابراین، حضور وب‌سایت خود را برای حداکثر دسترسی محلی کنید. جستجوی محلی از طریق رسانه‌های اجتماعی این زمان را به سرعت افزایش می‌دهد.

کسب و کار خود را در خدمات مختلف فهرست‌بندی کسب و کار محلی مانند بخش آگهی‌های دفتر تلفن، Yelp، Citysearch و موارد دیگر اضافه کنید. به نوع دقیق کسب و کار و خدمات یا محصولاتی که عرضه می‌کنید اشاره کنید. مکان خود را به گوگل‌مپز و سایر نقشه‌ها اضافه کنید. آدرس دقیق، زمان‌بندی، جهت‌ها و جزئیات تماس را اضافه کنید. بنابراین، دسترسی فیزیکی به شما یا از طریق تلفن برای همه آسان خواهد بود. چند عکس از فروشگاه خود را درج کنید تا توجه بازدیدکنندگان را برای شناسایی سریع جذب کنید. تعداد مناسبی از جستجوها را خواهید داشت که از فهرست کردن کسب و کارهای شما در جستجوی محلی شروع می‌شوند. رهبری جستجوی موبایل در جستجوی محلی، اهمیت وب‌سایت نسخه موبایل را به ما نشان می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *